Turp i madh, ja si sportisti rrihej me babain e futbollistit të njohur midis rrugës 

Në rrugën e Srebrenikut të Bosnjës dhe Hercegovinës, ka ndodhur një konfrontim fizik midis luftëtarit të MMA-së Fahrudin Ferizoviq dhe Meho Beshiq, babait të anëtarit të ekipit kombëtar të futbollit të Bosnjë dhe Hercegovinë, Muhamed Beshiq.

Në një bisedë me “Dnevni Avaz”, Ferizoviq tha se Beshiq i kishte borxh para dhe se për shkak të kësaj kishte një përplasje me të në rrugë në Srebrenik.

“Ai ndërtoi një shtëpi, kështu që ai huazoi 11,000 euro nga unë. Kështu që ai mi ka borxh paratë. Djali i tij Muhamedi mi ka shlyer një pjesë të konsiderueshme të borxhit, por 2,000 eurot e diskutueshme që prisja të më sillte mbeta pa i marrë.

Problemet u ngritën kur ai filloi të më kërcënonte. Ai shkoi në polici disa herë për të më denoncuar, por në fakt më kërcënoi. Ai më dërgoi foto me pushkë automatike, më thirri në telefon dhe më mallkoi. Të gjitha këto i raportova siç duhet në polici” – tha mes të tjera Ferizoviq për “Avaz”.

“Ai doli nga makina dhe më sulmoi. U përpoqa ta qetësoja. Në një moment ai futi dorën në xhep, pastaj unë e kapërceva rrethojën dhe e rrëzova në asfalt. E lëndova, por vetëm u mbrojta. Unë kam dëshmitarë për borxhin e tij. Si burrë, ia dhashë hua dhe djali i tij mori përsipër borxhin. Ai më dha një orë për pjesën tjetër të borxhit si kusht.

Ajo orë është një seri e veçantë e “Wayne Rooney” që u lansua kur ai lojtar u transferua në Everton. Muhamedi e mori atë orë dhe ia dha babait të tij, dhe ai më dha nua në dorë. Unë i thashë se do t’ia ktheja kur të më jepte paratë”,-theksoi Ferizoviq.

Ngjarja paraprake

SHBA, një afro-amerikan qëllohet për vdekje nga policia e Filadelfias

Ngjarja e ardhëshme

Habit kreu i Ballit Kombëtar: Për Shqipërinë bëj pakt edhe me djallin, gati të bashkëpunoj me Ramën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian