Turistë të shumtë nga Shqipëria në Prevallë, në kohë pandemie

Qytetarë të shumtë të Kosovës e Shqipërisë e kanë zgjedhur Prevallën për ta kaluar këtë fundjavë.

Ata nuk i ka ndalur as pandemia që ta vizitojnë këtë vend dhe të kalojnë kohë me familjen e shoqërinë.

Shumica prej tyre, të shtunën, nuk respektonin rekomandimet e institucioneve.

Por, turistët nga Shqipëria, ndonëse thonë se vendi është shumë i bukur, kanë ankesa për infrastrukturën.

E banorët e Prevallës, të cilët kanë edhe biznese këtu, thonë se pandemia nuk ka ndikuar që të bjerë numri i vizitorëve në këtë sezon.

Qeveria e Kosovës nga 15 janari lejoi grumbullimet në vende publike deri në 50 persona dhe lejoi punën në qendra të skijimit.

Ngjarja paraprake

E ndryshoi mbiemrin? Zaimina Vasjari pranon për herë të parë se është martuar në fshehtësi!

Ngjarja e ardhëshme

Kanë ‘harruar’ se si është të luash në ‘Camp Nou’ – Barcelona tetë ndeshje radhazi si mysafir

të fundit nga