Tuhina, Rrahmani e Dekaj, iu bashkohen Kosovës U20

Tri basketbolliste iu bashkohen Kombëtares së Kosovës U-20.

“Astera Tuhina, Agnesa Rrahmani dhe Diellza Dekaj ju kanë bashkuar Kosovës U20, pasi ishin në Qipro me Kosovën A.

U20 te femrat po përgatitet në Gjakovë për Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet në Shkup nga 9 deri më 17 korrik.

Vashat e Kosovës janë në grup me Maqedoninë Veriore, Kroacinë dhe Malin e Zi”, njofton FBK.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nedoviq kundër Llapit: Nuk kemi të drejtë të jemi arrogantë, çdo fitore është e mirë para frevanshit 

Story i radhës

Njihuni me balerinën ukrainase që iu bashkua ushtrisë për të mbrojtur vendin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish