Tuchel flet përsëri për situatën te Chelsea: Jam ende i lumtur që jam këtu

Menaxheri gjerman, Thomas Tuchel këmbëngul se është ende i lumtur te klubi anglez, Chelsea.

Pronarit të Chelseat, Roman Abramovich, i janë ka ngrirë pasuritë pas pushtimit rus të Ukrainës, situatë kjo e cila ka ndaluar shitjen e klubit nga ana e tij.

Ky veprim synon të ndalojë miliarderin rus të fitojë para nga shitja e Chelseat.

Për këtë situatë është pyetur trajneri Tuchel, i cili nuk ka ngurruar të tregoj se është i lumtur në Stamford Bridge.

“Nuk jam i sigurt nëse jam i shqetësuar, por jam i vetëdijshëm për këtë”, ka thënë fillimisht Tuchel.

“Situata ndryshon pothuajse çdo ditë. Jam ende i lumtur që jam këtu dhe ende i lumtur që jam menaxher i një ekipi të fortë. E di që ka shumë zhurmë përreth”.

“Është një ndryshim mjaft i madh nga dje në sot, por ne nuk mund të ndikojmë, nuk e kemi shkaktuar situatën”.

“Për momentin duket se biznesi, le të themi futbollistik, është pak a shumë i mbrojtur, por le të shohim”.

“Ndihem i privilegjuar që kam mundësinë të përfshihem në ndeshje, stërvitje dhe futboll që dua”, përfundoi gjermani.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si të flini më shpejt dhe të keni një gjumë të rehatshëm

Story i radhës

Pas “sherreve” me dy reperat shqiptar Don Xhoni nuk ndalet, së shpejti publikon “Crypto”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish