Trump refuzon humbjen: Ne do të fitojmë, rezultatet do të fillojnë të vijnë javën që vjen

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump refuzon të pranojë rezultatin e zgjedhjeve që nxorën demokratin, Joe Biden si triumfues, transmeton Gazeta Sinjali.

Trump paralajmëron se
rezultatet do të vijnë javën që vjen pasi republikanët po bëjnë progres.

Ai thotë se do e çojë
në Gjykatën e Lartë çështjen e zgjedhjeve pasi pretendon se janë vjedhur votat
dhe është manipuluar rezultati i zgjedhjeve.

”Ne jemi duke bërë progres të madh. Rezultatet fillojnë të vijnë në javën tjetër. Ta bëjmë Amerikën të mrekullueshme përsëri”, theksoi Trump.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Milani nis të mendojë për pasuesin e Ibrës

Ngjarja e ardhëshme

Gentrit Dumani flet për serinë pozitive me Drenicën, ka një dedikim të veçantë për Genc Hamitin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian