Trump për Boltonin: Ai ishte më budallai në qeverinë time

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump sërish sulmoi ish-këshilltarin e sigurisë kombëtare, John Bolton.

Ky i fundit sipas të parit të shtetit amerikan ishte një ndër njerëzit më budalla në qeverinë time.

“Ai ishte një nga njerëzit më budalla në qeverinë, me të cilin unë kisha kënaqësi të punoja”, shkroi ai në llogarinë personale në Twitter.

Siç thotë ai, Bolton ishte një djalë idhnak, i shurdhër dhe i qetë. Ai, sipas republikanit, nuk shtoi asgjë në sigurinë kombëtare, përveç se thoshte “Oh, le të shkojmë në luftë”.

Ai shton se shumë të dhëna konfidenciale u botuan në mënyrë të paligjshme në librin e Boltonit.
 

Ngjarja paraprake

Rrahmani me kritika të mëdha pas humbjes nga Sllovenia

Ngjarja e ardhëshme

“Më erdhi keq për orët e harxhuara me ju”/ Eksperti-Manastirliut: Ikni dhe lerini vendin dikujt tjetër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian