Trump: Nuk po luftoj për vetveten, po për 74 milionë votuesit e mi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump njoftoi se nuk po luftonte për vetveten, por për 74 milionë njerëzit që votuan për një mandat të dytë presidencial.

“Unë nuk po luftoj për veten time, po luftoj për 74 milionë njerëz (duke mos përfshirë votat e shumta për Trumpin që u hodhën poshtë) që votuan për mua”, shkroi republikani në llogarinë personale në Twitter.

Trump i kërkoi guvernatorit të Georgias një reagim urgjent në lidhje me kontrollet e fletëve të votimit në atë shtet federal, duke deklaruar se mund ta bëjë me lehtësi.

“Pse Brian Kemp, guvernatori fatkeq i Georgias, nuk përdor fuqitë e tij të urgjencës, të cilat mund t’i bëjë lehtësisht, për të mposhtur sekretarin kokëfortë të shtetit dhe për të kontrolluar nënshkrimet në zarfe. Kjo do të ishte një” minierë ari “e mashtrimit dhe ne lehtë mund ta pushtonim shtetin”, shkruan Trump.

Ai më tej deklaron se numri i zarfave dhe numri i fletëve të votimit duhet të kontrollohen shpejt.

“Ju thjesht mund të zbuloni se ka shumë më shumë fletëvotime sesa ka zarfe. S’është kaq e thjeshtë dhe kaq e lehtë për t’u bërë. Republikanët nga Georgia janë të zemëruar, të gjithë republikanët janë të zemëruar. Bëni!”, pohoi Trump.

Ngjarja paraprake

Pak minuta para meçit, Mike Tyson konsumoi marihuanë

Ngjarja e ardhëshme

Covid-19 në Shqipëri/ Rekord viktimash në javën e fundit, ulet numri i rasteve të reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian