Trump: Ne i fituam zgjedhjet

Donald Trump shtroi një akuzë të pabazë për “mashtrim” në zgjedhjet presidenciale, pasi ai deklaroi fitoren pa rezultate për të mbështetur atë.

“Ky është një mashtrim ndaj publikut amerikan,” tha presidenti në Shtëpinë e Bardhë. “Ky është një siklet për vendin tonë.”

Trump shtoi, “Ne po bëheshim gati për të fituar këto zgjedhje. Sinqerisht, ne i fituam këto zgjedhje ”.

Presidenti nuk ka fituar rizgjedhjen deri tani, dhe shtetet kryesore të luhatshme si Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin mbeten shumë afër për të thirrur.

Presidenti u zotua të luftojë rezultatet e zgjedhjeve në gjykatën supreme.

“Ne do të shkojmë në gjykatën supreme të SHBA. Ne duam që të gjitha votimet të ndalen ”, tha Trump.

Zyrtarët e zgjedhjeve në shtetet kryesore në lëvizje vazhdojnë të numërojnë fletët e votimit të vlefshme dhe ky proces mund të vazhdojë për ditë./Bota sot

Ngjarja paraprake

Përfundojnë punimet e kërkim-shpëtimit në Izmir pas tërmetit 6,6 ballë

Ngjarja e ardhëshme

Trump: Demokratët po përpiqen të vjedhin zgjedhjet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian