Trump do të ketë ngjarjen e parë publike pas prekjes me COVID-19

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, të shtunën do të ketë ngjarjen e parë publike pas prekjes me COVID-19.

Ai pritet të mbajë fjalim nga ballkoni i Shtëpisë së Bardhë para qytetarëve amerikanë.

Trump më 2 tetor e kuptoi se ishte me koronavirus, ai kaloi tre net në spital para se të kthehej në Shtëpinë e Bardhë të hënën.

Mjekët e tij kanë thënë se ai është në gjendje stabile shëndetësore dhe se nuk ka shfaqur shumë simptoma të virusit.

Një zëdhënëse e Shtëpisë së Bardhë tha të Premten se Trump do të testohet për COVID-19 dhe nuk do të dalë në publik nëse përcaktohet se ai ende mund të përhapë virusin, shkruan Reuters.

Ngjarja paraprake

Fitnesi te personat e shëndoshë nuk parandalon vdekjen e hershme

Ngjarja e ardhëshme

Vajza e Baggio-s poston fotografinë, shpërthejnë rrjetet sociale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian