Trondit ish mjeku: “Ne mund ta shpëtonim Maradonën”

Vdekja e Diego Armando Maradona, më 25 nëntor të vitit 2020, vazhdon të komentohet.

Në një intervistë me televizionin argjentinas TN, Alfredo Cahe, një ish-mjek i stafit tha se rezultati fatal ishte i parandalueshëm.

“Të gjitha ato pajisje mjekësore në shtëpinë e tij ishin shumë të çuditshme. Sipas mendimit tim, ne mund ta kishim shpëtuar Maradonën. Gjithçka që kishte ishte e mundur për t’u trajtuar, madje edhe pjesa psikiatrike”, filloi duke shpjeguar.

Cahe gjithashtu la disa dyshime për Leopoldo Luque, një mjek që po shoqëronte Maradonën.

“E pyeta tre ose katër gjëra të rëndësishme për Diego dhe për të cilat dija përgjigjet. Ai gjithmonë përgjigjej shumë turbullt”, përfundoi ai.

Ngjarja paraprake

MPB: Sanksionohen 253 vozitës në Shkup, 14 pa patentë shoferi

Ngjarja e ardhëshme

Jeff Bezos nuk do të jetë më CEO i Amazon

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian