Trimëreshat e Kosovës, që shkëlqyen në Tbilsi të Gjeorgjisë

Xhudistet e kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, fituan medalje të argjendtë në kategorinë -52 kg përkatësisht -57 kg në garën prestigjioze Grand Slam, që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Selektori Driton Kuka ëavdëron trimëreshat tona për suksesin e sotëm. 

“Në një datë që shënon Betejën e Gllogjanit dhe fillimin e aksionit të Aleancës Veriatlantike për të ndalur kasapin e Ballkanit edhe xhudistet tona po i sjellin Kosovës dy medalje nga Tbilisi.

Në Grand Slamin e Tbilisit heroinat tona Disi e Nora deri në finale ishin në nivel të lartë duke siguruar medalje.

Në finale si duket i lëshoj  koncentrimi dhe mbetën të argjendta duke ecur me hapa të mëdhenj drejt #Paris2024

Disi shkëlqeu çdo luftë deri në finale përkundër që unë i sugjerova të mos garoj për shkak të një problemi shëndetësor por ajo
prapë arriti në finalen e madhe.

Nora sot mesin e fitoreve që i arriti me madhja ishte kundër Kanadezes Climcait që tregon që ajo po kthehet në kreun e xhudos Botërore

Finalja e Nores përfundoj me dënime dhe si gjithmonë referër po kujdesen që luftat e barabarta të shohin fitues kundërshtaret!
Kundërshtarja e saj krejt luftën bllokoj dhe kjo duhej dënuar por ndodhi e kundërta!

Medaljet janë sukses i madh për Kampionet tona Olimpike!

Flaka Loxha e Erza Muminoviqi me nga një fitore e pastaj pësuan humbje duhet ende të punojnë për nivelin e Grand Slamit!

Ecim tutje.

Kosova mbi të gjitha”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Erdoğan zotohet të “fshijë gjurmët” e tërmeteve të 6 shkurtit

Story i radhës

A po harrohet “E-GO”?! Bekteshi premtoi se ndërtimi i fabrikës do të niste në mars

Të fundit nga