Photo Credits: Макфакс

Triçkovski: Vardari kurrë nuk ka qenë kaq i pastër (FOTO)

Gazetari dhe opinionisti i njohur Branko Triçkovski publikoi disa fotografi nga qendra e Shkupit, duke treguar se ai nuk mund t’i rezistonte e mos t’i bënte disa fotografi lumit Vardar:

“Mendova se kanë sjell një lumë tjetër. Import nga Zvicra. Vardari kurrë nuk ka qenë kaq i pastër”.

Triçkovski, në stilin e tij, u përgjigjet kundërshtimeve të mundshme se “kjo është një fushatë parazgjedhore”: nuk është turp, ata hapën bulevarde, pastruan rrugë, parkingje dhe trotuare. Parqe. Elemente urbane me funksion dhe estetikë. Me përmbajtje të re. Me vizione dhe perspektiva të reja”.

Më poshtë mund ta lexoni të statusin e plotë të Triçkovskit në facebook dhe fotografitë e tij.

Ngjarja paraprake

Demi Rose shfaqet atraktive në fustanin rrjetë

Ngjarja e ardhëshme

Тричковски: Вардар вака чист никогаш не бил

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian