Tre ushtarakë të vrarë në Saratov të Rusisë

Agjencia ruse e lajmeve Tass citon ministrinë ruse të mbrojtjes të ketë thënë se tre personel ushtarak janë vrarë si pasojë e rrënojave të dronit që kanë rënë në rajonin e Saratovit.

Më poshtë, ju thamë se dy shpërthime goditën bazën ajrore Engels në rajon gjatë natës – kjo ishte sipas një raporti të agjencisë së lajmeve RBC-Ukrainë.

Tani raportohet se një dron ukrainas është rrëzuar në bazë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Pajisjet e aviacionit në bazë nuk u dëmtuan, tha ministria ruse e mbrojtjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Letra e trishtë e një babai në prag festash: “Ju dua bijtë e mi dhe lutem për ju, edhe pse më injoroni”

Story i radhës

Edhe pse e ka qejf, Gigi nuk ka në plan “t’i shkojë pas” Leo DiCaprio-s

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish