Tre ndeshje në 8 ditë

Sfidat e javës së tretë në Superiore do të luhen të gjitha ditën e shtunë, më datë 21 nëntor. Dy ndeshje do të luhen në orën 13:45, ndërsa tri të tjerat në orën 16:45.

Janë publikuar edhe java e katërt dhe java e pestë e Superiores nga FSHF-ja dhe kalendari është shumë i ngjeshur. Tri ndeshje do të luhen në vetëm 8 ditë dhe skuadrat e elitës së futbollit shqiptar, do të duhet të bëjnë me patjetër rrotacion në këtë periudhë shumë të ngarkuar. Pra, kjo javë luhet me datë 21 nëntor, java e katërt me datë 25 dhe java e pestë, me datë 29 nëntor.

JAVA 3 (21 NËNTOR)

TË SHTUNËN

Bylisi-Skënderbeu 13:45

Kastrioti-Apolonia 13:45 (luhet në Kamzë)

Teuta-Kukësi 16:45

Vllaznia-Tirana 16:45

Partizani-Laçi 16:45 (luhet në “Elbasan Arena”)

JAVA 4 (25 NËNTOR)

Tirana-Bylis 13:45

Apolonia-Partizani 13:45

Skënderbeu-Kastrioti 13:45

Teuta-Vllaznia 16:45

Kukësi-Laçi 16:45 (luhet në “Elbasan Arena”)

JAVA 5 (29 NËNTOR)

Bylisi-Teuta 13:45

Kastrioti-Tirana 13:45 (luhet në Kamzë)

Laçi-Apolonia 13:45

Vllaznia-Kukësi 16:45

Partizani-Skënderbeu 16:45 (luhet në “Elbasan Arena”)

Ngjarja paraprake

Larja e flokëve: Çfarë ndodh kur përdorim regjeneratorin para shamponit?

Ngjarja e ardhëshme

Pse Donald Trumpi ka frikë të largohet nga Shtëpia e Bardhë?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian