Tre alpinistë vdesin, bien nga mali bavarez

Policia në Gjermani tha të dielën se tre persona kanë rënë për vdekje teksa po përpiqeshin të zbrisnin një mal në Bavari, raporton AP.

Policia e shtetit tha se alpinistët vdiqën të shtunën në Maiwand, një mal në juglindje të Mynihut pranë kufirit me Austrinë.

Policia tha se të vrarët ishin një çift, 35 dhe 44 vjeç dhe një burrë 35 vjeç, të gjithë nga Bavaria.

Një grua, e cila ishte në një shëtitje në Alpine me viktimat, ishte dëshmitare e rënies së tyre dhe ishte në gjendje të telefononte shërbimet e urgjencës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tuchel flet rreth udhëtimit për ndeshjen ndaj Lille

Story i radhës

A do të intervenojë ushtarakisht NATO, edhe në luftën e Ukrainës?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish