Trajneri i Zvicrës i reagon Kloppit, shkak Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri nuk po gjen qetësi te Liverpooli. Mungesat e mëdha në fushë, ku shumica po vijnë shkak i lëndimeve, ka bërë që trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviq të hedh kritika të mëdha në adresë të Jurgen Kloppit.

“Si e di unë, Shaq ka lëndime në muskuj që i pësoi në ndeshjet ndërkombëtare që nuk i kishte ndjerë dhe më pas stërviti me ne”, kishte thënë me herët trajneri gjerman i LIverpoolit.

Ndaj kësaj ka reaguar Petkoviq i cili ka goditur këto pretendime dhe ka kritikuar Kloppin për trajtimin e Shaqirit në Liverpool, shkruan Sheshi.

“Ai nuk u lëndua me ne, ai u stërvit normalisht me ne kur u anulua loja në Ukrainë. Ato pretendime janë të pakuptueshme.

Do ta kisha parë më të përshtatshme nëse klubi do të kishte raportuar te mjeku i kombëtares, në vend që të shpreheni publikisht”, ka thënë Petkoviq për Blick.

Ngjarja paraprake

Kini kujdes! Nutricionistja e njohur tregon cilat janë ushqimet që nuk duhen konsumuar për Vitin e Ri

Ngjarja e ardhëshme

Selami jep lajmin e mirë! Nga 01 janar tatimi për zejtarët 5%

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian