Trajneri i Moldavisë: Ky lojtar i Kosovës duhej të përjashtohej me karton të kuq

Kombëtarja e Kosovës ka mposhtur 1:0 Moldavinë, me golin e shënuar nga Lirim Kastrati, në minutën e 31′.

“Ishte një ndeshje ku unë e urreva futbollin sepse skuadra ime luajti shumë mirë dhe humbja nuk ishte e merituar për ne”, ka deklaruar Firat.

“Unë nuk e kuptoj si nuk u dha edhe kartoni i dytë i kuq për Kosovën, më saktësisht për Fidan Alitin pas të gjitha atyre ndërhyrjeve të palejueshme. Gjithsesi ky është futbolli dhe ne e dimë që Kosova ka skuadër më të mirë”, shtoi ai.

Ngjarja paraprake

Seanca të katër komisioneve parlamentare

Ngjarja e ardhëshme

Sot mblidhet Këshilli i Sigurimit, do të diskutohet për situatën me Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian