Tragjedi në Tetovë, makina përplas për vdekje një 6 vjeçare

Një vajzë e moshës gjashtë vjeçare nga Tetova e ka humbur jetën pasi është goditur nga një makinë në lëvizje në bulevardin “Video Smilevski-Bato” në Tetovë, kanë bërë të ditur nga SPB Tetovë.

Vajza është përplasje nga makina “Golf” e drejtuar nga 30-vjeçari nga fshati Falishe.

Nga goditja vajza ka marrë lëndime të rënda ndërsa edhe pse është dërguar në spital ajo nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve.

Shoferi është siguruar për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa hetim në vendngjarje ka bërë ekip i SPB Tetovë si dhe Prokuror Publik.

Ngjarja paraprake

Konfirmohet nga VV në Besianë: Bogujevci, Haziri dhe Lahu kandidatë për deputetë

Ngjarja e ardhëshme

BE: Shtetet anëtare të mos bëjnë porosi për kontrata individuale

të fundit nga