Trafiku/ Veliaj ironizon deputetët e opozitës: Një mënyrë për ta ulur, është të jetoni në qytetin ku votoheni

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur opozitës lidhur me debatet për trafikun në Tiranë.

Duke folur në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, Veliaj tha se shumë prej atyre deputetëve të opozitës që flasin për trafikun, janë vetë kontribues në trafik.

“Deputetët e opozitës që ankohen për trafikun e Tiranës, votat i marrin në një qytet tjetër, por jetën e bëjnë në Tiranë. Një mënyrë për të kontribuar për uljen e trafikut është që kush është deputet nga një qytet tjetër, të rrijë atjë ku votohet.

Këta ia duan përfitimet Tiranës, por nuk marrin asnjë përgjegjësi. A kemi devijantë dhe njerëz që ecin si të çmendur si në rastin e aksidentit? Patjetër, siç ka edhe në Londër, kur plasi pandemia e goditjeve me thika për sport mes adoleshentëve, siç kemi pasur valë krimi në disa qytete të Amerikës. Pyetja është, a zgjidhim gjë duke bërë si histerik?!”, tha Veliaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Skënderbeu një kategori më poshtë dhe pa trajner

Story i radhës

​Komuna e Zveçanit ende nuk e mbledh tatimin mbi pronë, stafi i komunës merr paga pa shkuar në punë

Të fundit nga