Trabzonspor nuk heq dorë nga lojtari shqiptar

Kampioni i ri turk, Trabzonspor, nuk heq dorë nga synimi për ta marrë Ezgjan Alioskin.

Ky klub ishte këmbëngulës për të angazhuar mbrojtësin e majtë edhe kur u largua nga Leeds United, por Alioski megjithatë zgjodhi ofertën e Al Ahly-t dhe u largua për në Arabinë Saudite.

Alioski luajti një sezon të mrekullueshëm dhe aty u përzgjodh në skuadrën e sezonit në Arabinë Saudite, kështu që sërish është objektiv i Trabzonsporit. Tani për paraqitjet në Champions League.

Reprezentuesi i Maqedonisë shënoi gjashtë gola dhe ndau tetë asistime dhe vendosi një rekord të ri për efektin e mbrojtësit të krahut në futbollin saudit. Ai ka edhe një sezon tjetër të kontratës me Al Ahly-n, por ka mundësi të rikthehet në Evropë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Partia Laburiste në rrugë drejt fitores në Australi

Story i radhës

Shuhet tërësisht zjarri tek “Komuna”, nuk ka të lënduar, ka dëm material

Të fundit nga