Torres: Guardiola dhe Enrique j janë trajnerët më të mirë në botë

Sulmuesi i Barcelonës, Ferran Torres, shprehi se Pep Guardiola dhe Luis Enrique janë të ngjashëm dhe sipas tij janë trajnerët më të mirë në botë.

Torres, ka bërë krahasime mes ish-trajnerit të tij në Manchester City, Pep Guardiola dhe të trajnerit të kombëtares së Spanjës, Luis Enrique.

Ai pretendon se ata janë të dy të ngjashëm në pikëpamjet e tyre.

“Pep dhe Luis Enrique kanë një stil të ngjashëm, për mua ata janë trajnerët më të mirë në botë. Kam mësuar shumë prej tyre, veçanërisht për të luajtur në të gjitha pozicionet sulmuese”, tha Torres.

Torres nën drejtimin e trajnerit Pep, në sezonin e tij të fundit me Manchester Cityn, në gjithsej 24 paraqitje ka shënuar 7 gola dhe ka dhuruar 2 asistime.

Ndërsa, në drejtimin e Luis Enrique, në gjithsej 12 ndeshje ai ka shënuar 6 gola dhe ka dhuruar një asist – statistika këto shumë të ngjashme nën drejtimin e dy trajnerëve që sipas tij janë më të mirët në botë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rama: Rreth 10.000 nxënës mund të lidhen direkt me programet e Manifestës

Story i radhës

“Ai u hodh nga shtrati…”/ Burri rrëfen momentin tronditës kur e zuri gruan duke e tradhtuar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish