Torino 3-1 Roma, nota e Mërgim Vojvodës dhe të tjerëve

Roma pësoi humbje 3-1 në udhëtim te Torino në kuadër të javës së 31-të në Serie A.

Golin e vetëm për Giallorossët e shënoi Borja Mayoral, derisa për vendasit shënuan Antonio Sarabia, Simone Zaza dhe Tomas Rincon.

Torino ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.19, me Romën që u vlerësua 6.63.

Simone Verdi ishte lojtari më i mirë i këtij takimi, pasi u notua me 8.7.

Paraqitje solide në këtë takim pati Mërgim Vojvoda, që u vlerësua me 6.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Bruno Peres që u vlerësua me 6.1.

Ngjarja paraprake

Dhurata Dora merr vëmendjen me paraqitje në veshjen sportive

Ngjarja e ardhëshme

Gjyqtari i futbollit ka disa pyetje për Agim Ademin: Kryetar deri kur ma

të fundit nga

Bora mbulon Bergamon

Bora mbulon Bergamon, shtyhet fillimi i ndeshjes Atalanta-Villareali. Grupi F është në

AlbanianEnglishMacedonian