Topalli: “Kapeni prej zhelesh”? S’e dija që do bënte kaq përshtypje si shprehje

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka rrëfyer disa detaje nga jeta e saj private dhe ajo profesionale.

Topalli thotë se fëmijet e saj janë shkolluar në shkolla publike jo private dhe janë trajtuar njësoj si fëmijët e tjerë.

Gjithashtu ajo ka folur edhe për vështirësitë e saj si nënë dhe si politikane.

“Fëmijët e mi kanë qenë në ankth apo stres kur mami i tyre ishte në vështirësi. Ikja në mëngjes dhe kthehesha në mesanëtë.

Djali më thoshte gjithmonë: Mos u vono, mami hajde shpejt”, tregon Topalli.

Një ndër shprehjet që mbahet mend gjatë seancave plenare kur Topalli ishte kryetare Kuvendi, ishte “Të kapa për zhelesh të nxorra jashtë”.

“Nuk i kam kuptuar në fakt se në dialektin tim nuk ka konotacion të keq nuk e dija që kishte bërë kaq pershtypje”, thotë Topalli.

Ngjarja paraprake

Policia arreston një kriminel nga Shkupi

Ngjarja e ardhëshme

Infermieri amerikan del pozitiv me COVID- 19 një javë pasi mori vaksinën anti-COVID

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian