Toma, lojtar i St. Gallenit

Mesfushori shqiptar, Bastien Toma, është transferuar te ST Gallen në formë huazimi.

Mesfushori i bashkohet Gallenit nga klubi belg, Genk.

Lajmi u bë i ditur nga klubi zviceran, ku konfirmuan huazimin e shqiptarit.

Është vetë klubi zviceran i cili ka konfirmuar huazimin e shqiptarit nga Genku.

“Mirë se vini në Sangalla, Bastien Toma”.

“Ne e marrim në huazim mesfushorit 22-vjeçar Bastien Tom nga KRC Genk deri më 30 qershor 2022”, thuhet në njoftimin e klubit zviceran.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish- konkurrenti i Për’puthen konfirmon ndarjen nga e dashura e tij?

Story i radhës

Aksion blic në Korçë, policisë vendore i bashkohet dhe ajo e Tiranës, një i shoqëruar

Të fundit nga

Lumbardhi puth Albyn

Afërsia mes Lumbardhit dhe Albyt sa vjen e shtohet. Mbrëmë, të dy kanë qëndruar bashkë në