Toka pranë fshatit në Gjirokastër përfshihet nga flakët, zjarri shkrumbon 2 hektarë kullota

Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë territorin pranë fshatit Picar në Gjirokastër mbrëmjen e sotme.

Mësohet se rreth 2 hektarë kullota janë djegur deri më tani.

Ndërsa në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Edhe pse të konsiderueshme, flakët, shkaku i të cilave nuk dihet ende, ndodhen larg zonës së banuar dhe deri më tani nuk shfaqin rrezikshmëri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sërish probleme të Barça/ Klubi katalanas po has vështirësi në federimin e tri afrimeve të reja të verës

Story i radhës

U ofenduat nga “kërcënimi” i Vuçeviqit? Kovaçevski thotë se “Vuçiqi iu kërkon falje”

Të fundit nga