Tjetër shpërthim në veri

Para pak minutash ka ndodhur një tjetër shpërthim në pjesën veriore të Mitrovicës.

Derisa gazetarja e Tëvë1, Florijeta Dernjani po bëhej gati për një lidhje direkte nga Lagjja e Boshnjakëve është dëgjuar një shpërthim, që siç shihet edhe në video i bënë të reagojnë edhe policët të cilët ishin aty afër.

“Dëgjuam dhe ishim dëshmitarë të një shpërthimi që ndodhi në pjesën ku ndodhet Kodra e Minatorëve. Ishte një shpërthim i fortë, në këtë pjesë ka gjithashtu edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, dy deri në tre patrulla.

Ne gjithashtu ishim edhe te pjesa e barrikadave në Rudar, situatë e qetë ishte edhe në atë pjesë. Aty po patrullonin pjesëtarë të KFOR-it, ndërkaq Policia e Kosovës nuk u pa duke patrulluar në atë pjesë të vendit”, deklaroi kështu gazetarja.

Story i mëparshëm

E rëndë në spitalin e Pejës, foshnja me çarçafë futet në lavatriçe, flet i ati me lot: E panë duke e nxjerrë copa-copa

Story i radhës

SHBA vendos sanksione të reja ndaj zyrtarëve iranianë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish