Tjetër lëndim për yllin e PSGs-o

Liga e Kampionëve është gati të rikthehet dhe Paris Saint-Germain-Real Madrid është ndeshja më e spikatur e 1/8 të fundit, por Sergio Ramos tani përballet me një garë me kohën për të qenë gati për atë ndeshjen e parë në “Parc des Princes” më 15 shkurt.

Pasi lëndimi e la jashtë fushës për muajt e parë të 2021/22, qendërmbrojtësi më në fund ishte në gjendje të fillonte të shfaqej për klubin francez në javët e fundit, por tani ka pësuar një problem muskulor në stërvitje.

Kjo sipas Le Parisien, i cili shton se spanjolli duhej të largohej herët nga një seancë stërvitore e PSG-së pasi vuri re këtë problem.

Ramos është i motivuar të luajë kundër ish-klubit të tij, të cilin ai u largua për PSG-në në verën e kaluar. Ai do të luftojë për të qenë i aftë për atë ndeshje të parë më 15 shkurt, përpara se të rikthehet në “Estadio Santiago Bernabeu” më 9 mars.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Parketi i vjetër do të jetë si i ri: Pastrojeni me tre përbërës të fuqishëm

Story i radhës

74 vrarë në 22 ditë në Zonën 8, lagjen ku jetojnë trafikantët shqiptarë në Ekuador

Të fundit nga

Befasohet Chelsea

Befasohet Chelsea, Crystal Palace kalon në avantazh. Crystal Palace ka zhbllokuar rezultatin përballë Chelsea në “Selhurst

AlbanianMacedonianEnglish