Tjetër klub i njohur refuzon Superligën Evropiane

Klubet nga Gjermania duket se nuk po ‘joshen’ nga Superliga e Evropës.

Pas Bayern Munichut dhe Dortmundit, këtij kompeticioni nuk do t’i bashkohet as RB Lepzig.

Përmes një postimi në twitter, klubi gjerman ka konfirmuar se nuk merr pjesë në Superligën Evropiane.

“Në futbollin profesionist, kompeticioni siguron që ne të luftojmë brenda kornizës së një kampionati kombëtar, në mënyrë që të presim një vend në klasifikim i cili më pas lejon pjesëmarrjen në një kompeticion ndërkombëtar”, shkroi klubi në Twitter.

Ngjarja paraprake

Messi dhe Ronaldo në udhëkryq, Kupa e Botës apo Superliga Evropiane?

Ngjarja e ardhëshme

Si t’u tregojmë vajzave për menstruacionet dhe t’i parandalojmë ato të bëhen një tabu

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian