Tiranë, Basha takohet me Ambasadoren e Francës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim ditën e sotme ambasadoren e Francës në vendin tonë, Cristina Vasak.

Përmes një shënimi në Tëitter, Basha shprehet se ndërsa mandati i saj në Shqipëri vjen drejt fundit i ka shprehur ambasadores “mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë”.

Postimi i plotë:

Kënaqësi të prisja Ambasadoren Vasak, një mike e vyer e Shqipërisë, teksa mandati i saj vjen drejt fundit. I shpreha mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë. Merci Madame l’Ambassadeur!

Ngjarja paraprake

Calhanoglu drejt largimit nga Milani

Ngjarja e ardhëshme

Alicia Keys i bashkohet trendit për prerjen e ballukeve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian