Tirana në errësirë, zona e ‘Don Boskos’ 4 orë pa drita

Qytetarët e Tiranës po përballen me probleme të furnizimit me energji elektrike.

Një prej zonave më të mëdha në Tiranë, ‘Don Bosko’, prej katër orësh pa energji elektrike.

Nga denoncimet e banorëve të zonës, mësohet se nuk janë lajmëruar për një ndërprerje kaq të gjatë nga organet kopetente.

Duhet theksuar se temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe kushtet e vështira të motit kanë krijuar probleme për shumë familje. 

Ngjarja paraprake

​BE ndan 4.2 miliardë euro për kompensime nga ndikimi i Brexit

Ngjarja e ardhëshme

Shtyhet sërish seanca për rastin “I pushtetshmi”

të fundit nga