Tirana bën goditjen e bujshme në merkato, firmos me sulmuesin e Kombëtares

Tirana ka njoftuar së fundmi një goditje në merkato, teksa ka njoftuar se kanë firmosur me sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Seferi, i cili vjen nga skuadra zvicerane e Young Boys.

Njoftimi i klubit të Tiranës

Klubi i Futbollit Tirana njofton afrimin e parë të merkatos së janarit. KF Tirana njofton arritjen e marrëveshjes me klubin e madh europian Young Boys për huazimin e sulmuesit Taulant Seferi. Pas bisedimeve të orëve të vona mes dy presidencave u arrit bashkëpunimi për të patur në organikën e ekipit tonë 24 vjeçarin.

Seferi është prej kohësh pjesë e klubit zviceran dhe gjithashtu lojtar i Kombëtares shqiptare të futbollit, ku ka bërë paraqitje tejet dinjitoze. Klubi i uron suksese me fanellën bardheblu.

Ngjarja paraprake

Ky është i riu nga Nekoci që vdiq sonte në aksidentin e rëndë në Arllat

Ngjarja e ardhëshme

"Meritat i ka gjyshi"/ Meta zbulon si u bë deputet 23 vjeç: Kush ishte personi i parë që takova në PS

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian