Tim Cook konfirmon, Apple po punon në një makinë elektrike

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook në një intervistë të botuar nga ‘Bloomberg’ deklaroi se kompania e tij po punon në ndërtimin e automjetit të parë ‘Apple’ pa shofer.  Komentet e Cook pohonin se Apple po punon në softuerin prapa automjetit.

Ky ishte një projekt i menduar prej vitesh dhe që pret të finalizohet së shpejti.

Gjigandi i teknologjisë ka qenë duke punuar ime disa modele automjetesh autonome, nën emrin e koduar “Project Titan”.

“Ne jemi duke u përqendruar në sistemet autonome. Dhe qartë, një qëllim i sistemeve autonome janë veturat që drejtojnë vetveten. /PCWorld Albanian

Ngjarja paraprake

Disa federata fantome dhe a duhet të pastrohet lista, flet Nehat Çitaku

Ngjarja e ardhëshme

Deputeti i Vetevendosjes zbulon fajtorin e krizës së Ferizajt

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian