Tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Superliga e Kosovës në futboll sot solli dy superduele.

Timonieri i Gjilanit, Ismet Munishi, sot mori humbjen e parë me ekipin që nga ardhja e tij në krye të gjilanasëve, dhe kjo humbje erdhi nga skuadra e Llapit.

Në fund të kampionatit të Kosovës, gjithmonë nga tifozët ka mendime të atilla, rreth prapaskenave të mundshme për ndeshje të caktuara, dhe edhe takimi Gjilani – Llapi nuk mbeti pa u parë si i kurdisur. Kjo ndeshje sipas tifozëve gjilanas është e shitur.

Faqja zyrtare e klubit të Gjilanit është vërshuar nga komentet se ndeshja ishte e kurdisur, shkruan insporti.

“Oj federatë çeli sytë sa dallaveret janë tu t’u bo”

“Në qët lojë sot ka pasë dallavere” – këto ishin vetëm disa nga komentet e tifozëve në faqen zyrtare të ekipit të Gjilanit.

Ngjarja paraprake

Real Madridi ka një urim të veçantë për Barcelonën

Ngjarja e ardhëshme

A mendoni që duhet të punoni në vikend?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian