Theksoni sytë ose buzët dhe shkëlqeni në pritjen e Vitit të Ri

Ide për grimin e Vitit të Ri

Po, po, e dimë që këtë vit të gjithë do ta festojmë Vitin e Ri në shtëpi. Askush nuk na e bëri pyetjen e famshme për këtë festë – ku do ta festosh Vitin e Ri, sepse përgjigjja dihet prej kohësh.

Por kjo nuk do të thotë që ne nuk do të zgjedhim një veshje të veçantë dhe të provojmë disa pamje të reja grimi.

Sidoqoftë, ne gjithmonë themi se kujdesemi për veten, prandaj pse të mos e zbatojmë këtë në praktikë dhe të hyjmë me optimizëm në vitin e ri? Dhe, përveç kësaj, me sa mbajmë mend, ka akoma rrjete sociale.

Nata e Vitit të Ri, e cila nuk përfshin organizimin e një feste të madhe, lë mjaft kohë të lirë për të luajtur me furça dhe dushe dhe për të krijuar një pamje të paharrueshme.

Theksimi i syve ose i buzëve është një çështje kryesore, dhe disa ide nga artistë të famshëm të grimit, pamjet e të cilëve na frymëzojnë çdo ditë mund t’i shihni në vazhdim të këtij teksti.

THEKSI NË SY

Nuancat e akullta blu ose ngjyrë bakri apo ngjyrë ari të ngrohtë në qepalla, sy të grimuar me pak shkëlqim dhe qerpikë artificialë së bashku me buzëkuq nudo për një pamje të pazakontë.

THEKSI NË BUZË

Pas bartjes së përditshme të maskës në publik, të marrim pak frymë me buzëkuq në shtëpi. E kuqja klasike, e gështenjta e errët, të gjitha nuancat e frutave me kokrra, mat, me shkëlqim… Bëhuni e egër!

Image
Image
Image

 

Ngjarja paraprake

GRUBI: Forca e BDI-së buron nga qytetarët (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Zv.kryeministri i parë shqiptarë-shkalla e fundit për të arritur KRYEMINISTRIN SHQIPTAR (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian