The Weeknd thotë se ai nuk do të bëjë më asnjë bashkëpunim nëse Daft Punk nuk ribashkohet

Dielli po perëndon në periudhën e bashkëpunimit të Weeknd me artistë të tjerë.

Abel Tesfaye njoftoi të martën në skenën në Varshavë, Poloni, ndalesa e turneut të tij After Hours Til Dawn, se ai ka përfunduar regjistrimin e pjesëve me muzikantë të tjerë.

“Kjo këngë e radhës që do të performoj është një rekord i papublikuar. Nuk e kam hedhur ende”, tha këngëtari 33-vjeçare para turmës. “Quhet ‘Another One of Me’, por dua të them vetëm se ky do të jetë bashkepunimi i fundit që bëj ndonjëherë, në karrierën time, kështu që do ta performoj për ju djema sonte.”

Tesfaye – i cili gjithashtu njoftoi në fillim të këtij viti se do të “rilindte” si artist me emrin e tij të lindjes kundrejt emrit të tij të skenës – vuri në dukje në Instagram se ai do të merrte në konsideratë veçoritë e reja vetëm nëse “Daft Punk do të ribëhej ndonjëherë”. Ai bashkëpunoi me dyshen franceze në hitin e tij të vitit 2016 “Starboy”, i cili arriti në numrin 1 në Shtetet e Bashkuara.

Në pamjet nga koncerti në Poloni, Weeknd këndon melodinë e re ndërsa publiku duartroket, me këngën që përmban ngjashmëri elektronike me punën e tij të fundit në albumet After Hours dhe Dawn FM.

Një përfaqësues i Tesfaye konfirmon për EW përmes emailit se superylli kanadez fitues i Grammy “nuk do të bëjë më asnjë bashkepuni për karrierën e tij muzikore ” dhe se artisti tjetër dhe data e publikimit për “Another One of Me “Nuk janë ende gati për t’u zbuluar.

Story i mëparshëm

​Krasniqi për Kurtin: Sot prishet edhe me Maqedoninë

Story i radhës

Cikalleshi “mesazh” Sylvinhos

Të fundit nga