Thaçi: Për neve pikët ishin më të rëndësishme

Malisheva ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Drenica me rezultat 2-3. 

Deri në fund të ndeshjes Drenica tentoi të gjente barazimin, por një gjëje të tillë nuk ia arriti.

Pas ndeshjes, ka folur trajneri i Malishevës, Arsim Thaqi i cili tha se kjo ndeshje dëshmoi që ka lojtarë që e duan klubin.

“Kjo ndeshje dëshmojë se ka lojtarë që e duan klubin dhe kanë synim që klubi të jetë në Superligë. Edhe Drenica ka bë një performancë të jashtëzakonshme.

Por për neve pikët ishin më të rëndësishme.  Shpresoj që në ndeshjet e ardhshme të vazhdojmë me këtë ritëm”, deklaroi Thaçi.

Me këtë fitore Malisheva ngritët në pozitën e gjashtë në tabelë me 32 pikë, sa ka edhe Drenica e Prishtinaa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Moti gjatë javës që vjen

Story i radhës

Ministri kroat jep detaje: Droni që ra në Zagreb kishte bombë ajrore

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish