“Teuta” fiton Superkupën e Shqipërisë në basketboll për meshkuj

Mbrëmjen e kaluar, djemtë e detit kanë ngritur sërish trofeun e SuperKupës pas përballjes me ekipin e Tiranës.

Ndeshja e zhvilluar në pallatin e sportit “Dhimitraq Goga” të Durrësit mes Teutës dhe Tiranës u mbyll me rezultatin 84:80.

Teuta mban në shtëpi trofeun pas një ndeshjeje që dhuroi shumë emocion e një përballje të fortë mes dy rivalëve të hershëm në basketboll.

Ekipi durrsak mbyll kështu me sukses një tjetër sezon e vit sportiv.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Seanca të Komisionit për Mbrojtje dhe Këshillit Buxhetor të Kuvendit

Story i radhës

Parlamenti Evropian paralajmëron një marrëveshje të re për reduktimin e emetimeve të karbonit

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish