Teuta dhe Kukësi duan fitoren

Do të luhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Teutës dhe Kukësit, e vlefshme për javën e 21-t në Kategorinë Superiore.

Skuadrat do të kërkojnë me çdo kusht fitoren në këtë ndeshje, për t’u ngjitu në renditje, edhe për vetë objektivat që kanë.

Në dy ndeshjet e këtij sezoni, Teuta ka fituar një ndeshje 3-0 ndërsa ndeshja tjetër u mbyll në barazim pa gola.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja skuadrat, që do të kërkojnë të marrin maksimumin nga kjo ndeshje.

FORTMACIONET ZYRTARE:

Teuta: Frashëri, R. Hoxha, Arapi, Ferreira, Todorovski, Aleksi, E. Vila, Karabeci, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: E. Martini.

Kukësi: Xhika, Kurdiç, Lulaj, Dragoshi, Demiri, Kotobelli, Tsintsadze, Limaj, Lerira, Taipi, Ibraimi. Trajner: M. Josa.

Ngjarja paraprake

Thashethemet për shitjen e Interit

Ngjarja e ardhëshme

Ish e dashura e reperit me poza të reja, duket në top formë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian