Testohen për Covid-19 mësimdhënësit dhe nxehësit e një klase në shkollën “Ismail Qemali”, dalin rezultatet

Në shkollën fillore dhe të mesme të ultë “Ismail Qemali” në Prishtinë nxënësit e një klase dhe mësimdhënësit kanë rezultuar negativë pas testimit për COVID-19.

Kjo u bë e ditur nga ky institucion përmes një postimi në Facebook

Ndërkohë, me herët një nxënës kishte rezultuar pozitiv në atë klasë.

Postimi i plotë:

Të nderuar prinder, mesimdhënës dhe të gjithe ju qe na percjellni në faqen tone zyrtare te facebook-ut, ju njoftojme se sapo na njoftuan nga IKSHPK-ja që e gjithë klasa bashke me mësimdhënësit të cilet u testuan për Covid-19 dje kane rezultuar negativ.

Me një lajm kaq të mire ju urojme jave te mbare të gjithëve.

Me respekt Drejtoria e shkollës.

Ngjarja paraprake

Anulohet seanca gjyqësore për “Llaskarcën” rasti në procedurë dëshmuese

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 15 terroristë të lartë të PKK-së janë neutralizuar në shtator

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian