Tërmeti shkund Shkupin

Një tërmet me magnitudë 2.0 të shkallës Rihter dhe me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane është ndjerë mëngjesin e sotëm në Shkup dhe rrethinë.

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë Veriore e ka regjistruar tërmetin në orën 9:00 e 48 minuta, thonë nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Shkup.

Story i mëparshëm

iPhone SE 2022, asgjë nuk ka ndryshuar me përjashtim të procesorit dhe 5G

Story i radhës

US Treasury Issued Then Deleted Announcement Saying New Crypto Regulatory Measures Are Incoming

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish