Tërmeti në Greqi, dalin pamjet e momentit të lëkundjeve

Një tërmet 4.9 ballë të shkallës Rihter goditi sot ishullin Evia dhe u ndje në të gjithë rajonin e Atikës dhe në Athinë, njoftoi Instituti Gjeodinamik i Athinës.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra në veriperëndim të qytetit të Halkidës në një thellësi prej 13.2 kilometrash, raporton Ekatimerini.

Ende nuk raportohet për të lënduar apo dëme të mundshme materiale.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë u kërkua më shumë në Google në 2022?

Story i radhës

Target – Fortesa, Tupaçencski: Nga heliopteri u pa si u zvarrit lënda

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish