Tërmeti i fuqishëm në Greqi, mbyllen shkollat në Trikala

Greqia u godit mbrëmjen e sotme nga një tërmet i fuqishëm me madhësi 5.9 i shkallës Rihter. Epiqendra u raportua 16 kilometra në jug-perëndim të Elassona, në zonën e Tyrnavos, pranë epiqendrës së tërmetit të djeshëm me madhësi 6.

Lëkundjet e forta të tokës kanë shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët.

Autoritete kanë njoftuar se të gjitha shkollat ​​në Trikala do të qëndrojnë të mbyllura nesër. Vendimi është marrë nga  kryetari i Trikalës për arsye sigurie, pas tërmetit të fuqishëm që goditi zonën.

Vendimi u mor bazuar në sigurinë e nxënësve në mënyrë që komplekset shkollore të rishikohen nga inxhinierët për ndonjë dëm.

Ngjarja paraprake

Bujar Osmani: Në asnjë moment nuk e kemi përmendur emrin e Fërçkovskit për Ambasador

Ngjarja e ardhëshme

Pipero pranon udhëtimin në Itali: Isha pasi u shërova, jam mjekuar në Shqipëri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian