Tërmet me magnitudë 5 ballë në Malatya të Türkiyes

Një tërmet me magnitudë 5 ballë është regjistruar në lagjen Yeşilyurt të qytetit Malatya në Türkiye, transmeton Anadolu.

Sipas informacionit në faqen e internetit të Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), është regjistruar një tërmet me magnitudë 5 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë rrethi Yeşilyurt i Malatyas.

Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej 7 kilometrash.

Story i mëparshëm

Gazeta serbe i kundërpërgjigjet Vuçiqit pasi i quajti gënjeshtar për deklaratën kundër Putinit: Po, qielli është i kaltër

Story i radhës

Eskobar sot në Shkup, pritet të ketë takim me Pendarovskin, Kovaçevskin e Mickoskin

Të fundit nga