Tërmet 6.6 ballë në Turqi

Një tërmet i rëndë ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Në Turqi lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa.

Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca u njoftua si İzmir Karabağlar. Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.6 ballë.

Këshilli i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave deklaroi se tërmeti ishte 6.6 i shkallës rihter dhe epiqendra e tij Deti Egje./ Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Filipçe: Maska në ambient të hapur duhet të mbahen që të ulet numri i rasteve të reja dhe bartja e virusit

Ngjarja e ardhëshme

Eriksen: Kam blerë shtëpi dhe dua ta përfundoj karrierën në këtë vend

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian