Teoria e Alfred Cakos: Ja pse vaksina anti-covid doli pas zgjedhjeve në Amerikë!

Konspiracionisti Alfred Cako, është pjesë e përjavshme tashmë e rubrikës “Rrethi Katror” në “E Diell”.

Cako tregoi se përse sipas tij vaksina anti-covid doli pak ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Sipas konspiracionistit vaksina anti-covid doli pak ditë pas zgjedhjeve sepse nëse do të publikohej më parë, Trump-i do të kërkonte që personat që kishin frikë, të bënin vaksinën dhe më pas të votonin në qendrat elektorale.

Ndërsa nga krahu tjetër një pjesë e votimeve nuk do të bëheshin me postë elektronike.

“Përse vaksina doli pak dit pas zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara. Kjo doli sepse ata kërkonin që votimet të mos bëheshin në qendrat e votimeve sepse Turmp-i do të thoshte kush ka frikë të bëj vaksinën të shkojë në qendrat e votimit dhe të mos bëhen votimet me postë elektronike”, tha Cako.

Ngjarja paraprake

Pesëmbëdhjetë vende formojnë bllokun më të madh tregtar në botë

Ngjarja e ardhëshme

Pakujdesia jonë, shpërfillja e rekomandimeve të IKSHPK-së dhe të MSH-së janë për keqardhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian