Tentativë për ryshfet në vendkalimin kufitar “Bllacë”,arrestohet kosovari

Gjatë ditës së sotme në vendkalimin kufitar “Bllacë” është një shtetas i Kosovës është arrestuar për ryshfet.

Në dalje nga Maqedonia e Veriut, tek automjeti i tipit “VW”, që po e drejtonte 56-vjeçari S.J. janë gjetur mallra për të cilat nuk ka pasur dokumentacion.

“Paraprakisht, ai i ka ofruar zyrtarit të policisë qerasje, duke i vendosur para në pasaportën e tij kosovare. Pas kësaj S.J. është ndaluar dhe pas dokumentimit të rastit nga Departamenti për Krime Ndërkufitare dhe Migrim në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare-Veri, ndaj tij do të ngrihet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

EMRI/ Ky është një nga autorët e plagosjes së 3-fishtë në Ksmail, i arrestuar në vitin 2016! Si ndodhi përplasja mes dy grupeve

Story i radhës

​Arrestohen shtatë tifozë anglez para ndeshjes Gjermani-Angli

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish