Tensione mes Lëvizjes BESA dhe LSDM?!

Veprimet e fundit të ministreshës së kulturës që bëri me diskriminimin e projekteve shqiptare në kulturë ka shtuar tensionet mes dy partnerëve të koalicionit, Lëvizjes BESA dhe LSDM-së.

Burime për portalin tonë thonë se BESA ka kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të ministreshës së kulturës, e cila nuk ka respektuar asnjë marrëveshje deri më sot.

Situata mes BESËS dhe LSDM-së është tensionuar edhe me vendimin e gjykatës për rastin Monstra, si dhe insistimi i partisë së Kasamit për grafën etnike.

Përndryshe, siç marrim vesh, nga BESA shqyrtohet mundësia për të dalë nga qeveria.

Ngjarja paraprake

Roma kualifikohet

Ngjarja e ardhëshme

Leicester turpërohet nga skuadra çeke

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian