Temperaturat deri në 32 gradë! Mësoni parashikimin e motit për këtë të diel

Këtë të dielë vendi ynë do të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët me vranësira të lehta e kalimtare të jenë dominante.

Sipas MeteoAlb kjo situatë meteorologjike do të vijojë edhe gjatë orëve në vijim ku kthjellimet do të jenë të pranishme pothuasje në të gjithë territorin, përjashtuar zonat malore ku në ekstremin verior të vendit  pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe të izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë  në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 32°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi perëndimor -veriperëndimore, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Shpirtra binjakë nga ferri”- Çfarë thotë astrologjia për ish-çiftin Johnny Depp dhe Amber Heard

Story i radhës

​Kosova në një minutë

Të fundit nga