Temperatura deri në 37 gradë, njihuni me parashikimin e motit për këtë të diel

Vendi ynë do të jenë në dominimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe shumë të nxehta, të cilat do të sjellin temperatura shumë të larta.

Pjesa më e madhe e territori do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët, por parashikohet që pasditja të sjellë kalime të pakta dhe të përkohshme vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13 deri në 37 gardë, sipas Meteoalb.

Era do të fryjë e lehtë, mesatare në det me shpejtësi 40km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Dita Botërore e Mjedisit

Story i radhës

​64 raste aktive me COVID-19

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish