Temperatura deri në 37 gradë, moti për sot

Territori i Shqipërisë përgjatë gjithë 24 orëshit do të jetë nën dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe pjesërisht në qytetet e zonës së ulët.

Ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të përkohshme të vranësirave të cilat parashikohet të theksohen në orët e pasdites, ku më të dukshme do të jenë në Lindje të vendit tonë. Por vranësirat nuk do të mund të krijojnë mundësi për reshje në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior Veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi i datës 13 gusht 2023

Story i radhës

Mot me diell sot në Kosovë

Të fundit nga